• Novela zákoníku práce

  14. 11. 2023

  Vážení klienti, dovolujeme si Vás informovat o novele zákoníku práce, která nabyla účinnosti 1. 10. 2023 a která přináší mnoho změn pro zaměstnance i zaměstnavatele. Nejvýrazněji se změny dotknou zaměstnanců pracujících na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, kterým mimo jiné vzniká nárok na dovolenou, a to s účinností od 1. 1. 2024. Novela dále nastavuje konkrétní podmínky práce na dálku, rozšiřuje informační povinnosti zaměstnavatelů, upravuje podmínky pro elektronické doručování písemností a digitalizaci pracovněprávní dokumentace, a další.

  Zobrazit
 • Změny v oblasti ochrany spotřebitele

  23. 1. 2023

  Poslanecká sněmovna nedávno schválila novelu zákona o ochraně spotřebitele, která se dotkne každého z nás. Změna v ochraně spotřebitele se nás bude týkat například tím, že nově bude muset být zlevněné zboží označeno cenovkou s původní nejnižší cenou produktu (resp. cenou produktu v době 30 dnů před poskytnutím slevy), dále bude nově trestáno pokutou až ve výši 5.000.000,- Kč zakázané ujednání uvedené ve spotřebitelské smlouvě (o jaká zakázaná ujednání se jedná viz. § 1814 občanského zákoníku) nebo bude mít spotřebitel nově nárok na slevu z kupní ceny produktu, pokud jeho reklamace nebude vyřízena ve lhůtě 30 dnů od jejího uplatnění.

  Zobrazit
 • Trestní kauza padělání bankovek

  23. 1. 2023

  Dnes se s Vámi chci podělit o velký úspěch v ostře sledované a medializované trestní kauze. Tento měsíc padl rozsudek v největší polistopadové (po roce 1989) trestní kauze týkající se padělání bankovek, kdy se jednalo o bankovky v objemu desítek milionů korun českých. Advokátní kancelář ŠENKÝŘ PÁNIK úspěšně obhajovala jednoho z obžalovaných v této kauze a v této několikaleté právní bitvě se nám podařilo dosáhnout zproštění klienta obžaloby.

  Zobrazit